Bezpečné branky pro mládežnické fotbalové kluby

Bezpečné branky pro mládežnické fotbalové kluby

Bezpečné branky bude mít na zahájení jarní části fotbalové sezóny všech 125 mládežnických klubů v Olomouckém kraji. Hejtman Jiří Rozbořil v pátek 27. března, předal zástupcům mládežnické kopané v Přerově set bezpečných branek. Stalo se tak v rámci druhé etapy stejnojmenného projektu.

Kraj je jediným regionem v České republice, který projekt Bezpečná branka úspěšně dokončil. „Jsem nesmírně rád, že jsme v rozpočtu našli peníze a mohli se alespoň tímto způsobem podílet na zvýšení bezpečnosti mladých sportovců. Statistiky úrazů na fotbalových hřištích byly a jsou alarmující. Tento projekt má smysl a v našem regionu jsme po této stránce stoprocentně bezpeční,“ uvedl hejtman.

Projekt Bezpečná branka vznikl jako snaha odstranit či minimalizovat rizika vážných úrazů, ke kterým v minulosti došlo kvůli převržení ocelových branek na sportující děti a mládež.

Hejtmanství se do obou etap projektu zapojilo celkovou částkou 900 tisíc korun. „Vážím si této pomoci a především vstřícnosti hejtmanství. Bez partnera bychom smysluplný projekt za 3 miliony korun těžko realizovali. Vím, o čem mluvím. Za bezpečnost na trávníku bojuji už několik let,“ dodal předseda Olomouckého krajského fotbalového svazu Stanislav Kaláb.

Bezpečné branky jsou vyrobené z hliníkových profilů a váží zhruba 20 kilogramů, což je asi o 80 kilogramů méně než původní brankové konstrukce. „Branky jsou navíc zabezpečeny kotvícím systémem, který zabraňuje jejich překlopení. Riziko převrhnutí je u nich proto zcela minimální,“ doplnil Milan Horyl, jednatel společnosti Clean4you, která branky pro všechny kluby v regionu vyrobila.

Celý článek: Sumpersko.net

http://zpravodajstvi.sumpersko.net/Bezpecne-branky-pro-mladeznicke-fotbalove-kluby-7259/clanek