Přeskočit na obsah

100 podvozků na míru pro Valeo

Valeo_Logo2

Valeo je dodavatelem pro automobilový průmysl a partnerem automobilek na celém světě. Jako technologická společnost navrhuje inovativní řešení pro chytrou mobilitu se zvláštním důrazem na autonomní řízení a snižování emisí CO2. Společnost Valeo je také naším dlouhodobým partnerem a oslovila nás s požadavkem na vývoj a dodání transportních podvozků - paletových podvalníků.

Popis postupu

1

Jasně definovaný požadavek

Náš dlouholetý zákazník, společnost Valeo, nás kontaktoval s požadavkem vymyslet a vyrobit podvozky s jasně specifikovanými parametry. Podvozky budou zapojeny do vláčku a budou rozváženy po nové hale. Ve chvíli, kdy manipulant odpojí vozík ze soupravy, je potřeba ho ručně zatlačit na určené místo na pracovišti, zasunout pod něj ruční paletový vozík směrem od oje vozíku a zvednou vozík tak, aby se obsluha nemusela při vykládání zboží z linky k vozíku ohýbat.

Valeo_definovaný požadavek
2

Ladění specifických potřeb

Před samotným kreslením jsme ještě zjišťovali několik klíčových detailů, např. požadovanou nosnost vozíku, max. rychlost soupravy vzhledem k tomu, že podvozky budou zapojeny do soupravy/vláčku, typ podlahy v nové hale, způsob následné manipulace s podvozky. Důležitou informací pro nás byl i fakt, jestli s vozíkem budou manipulovat muži i ženy, s ohledem na normy zákoníku práce a ergonomii řešení.

Z jednání vyplynula zásadní věc – podvozky budou na pracovišti mechanicky zvedány pomocí ručního paletového systému Jungheinrich. Od výrobce jsme si vyžádali technické podklady přímo k vozíku AMX 10, který používá náš zákazník.

Navrhli jsme standardní řešení, které splňovalo všechna přání našeho zákazníka. Na jeho straně mezitím došlo k úpravám požadavků a bylo potřeba vymyslet řešení, které bude flexibilnější a půjde používat na různé typy manipulační techniky, se kterou zákazník pracuje.

Valeo_úpravy
3

Výsledek s přidanou hodnotou

Po několika dalších jednáních nad výkresy jsme se se zákazníkem dohodli na úplně nové konstrukci podvozku. Nejprve jsme naše řešení vyrobili jako prototyp, který si zákazník sám otestoval v ostrém provozu. Z testovacího provozu vzešla poslední vlna úprav (např. kompletní oplechování ložné plochy nebo instalace vymezovacích bodů pro snazší aretaci palet) a poté jsme se vrhli na finální výrobu požadovaných 100 kusů. Zpětná vazba od společnosti Valeo je jednoznačně pozitivní a jednáme o dodání dalších vozíků pro jejich vnitropodnikovou logistiku.

Valeo_prototyp

Čím jsme pomohli společnosti Valeo

  • Navrhli jsme řešení na míru, které  splňuje požadavky zákazníka na 100 %
  • Finální konstrukce podvozku funguje pro více typů manipulační techniky, zákazník tak v rámci manipulace nemusí přeskládávat materiál
  • Díky podlepení veškerých nýtovaných spojů a plechů jsme docílili maximální tichosti podvozku
  • Podvozky je možné zapojit do vláčku jak ručně taženého, tak s manipulačním tahačem - výsledkem je snadná mobilita.

Shrnuto, podtrženo... Společnost Clean4you nám dodala celou zakázku paletových podvalníků k naší spokojenosti. Od prvního kontaktu po odsouhlasení finálního prototypu jsme společně během sedmi měsíců vyvinuli v podstatě úplně novou konstrukci podvozku s možností zapojení za tahač. Nyní již máme všechny podvalníky v provozu, kde plní svůj účel na výbornou.

Jak vypadá naše realizace

Zpět

Kontaktujte nás

Všechny položky jsou povinné. Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

© 2024 Clean4you. Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v Beneš & Michl

EVROPSKÁ UNIE
Evropský fond pro regionální rozvoj
Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost