Bezpečné branky pro mládežnické fotbalové kluby

Bezpečné branky bude mít na zahájení jarní části fotbalové sezóny všech 125 mládežnických klubů v Olomouckém kraji. Hejtman Jiří Rozbořil v pátek 27. března, předal zástupcům mládežnické kopané v Přerově set bezpečných branek. Stalo se tak v rámci druhé etapy stejnojmenného projektu.

Nákupní vozíky – semeniště nákaz?

Lidé do nich vkládají potraviny a nápoje, občas z nich něco vyteče. Někteří v nich – ač se to nesmí – vozí své ratolesti, které pak uvnitř nákupního vozíku „operují“ třeba i v zablácených botách. Dotýkají se jich všelijaká individua – i taková, která před prodejnou loudí o „nějakej ten drobáček“ a už pár let neví, co to je se pořádně umýt. Anebo si ho takové individuum „vypůjčilo“, aby mělo s čím objet odpadkové koše v okolí a nasbírat do nich všechno, co se může hodit.

Nákupní vozíky – slabý článek úklidu?

Obchodní domy, hypermarkety, supermarkety – místa s vysokou koncentrací a frekvencí lidí, kteří přináší dovnitř spoustu nečistot. Místa, kde je úklid kontinuální záležitostí, něco, co nepřichází na řadu až po skončení pracovní směny, ale probíhá po celou dobu, kdy je daný provoz v chodu.

Ekologická mycí linka vyčistila 150 tisíc nákupních vozíků

Ekologická mycí linka, určená k dezinfekci pojízdných zařízení v obchodech a supermarketech, vyčistila během tří let provozu 150 tisíc vozíků. Mycí box vyvinutý a uvedený na trh olomouckou společností Clean4you je jediným svého druhu u nás. V Evropě se podobné zařízení využívá pouze v Německu, Rakousku a Švýcarsku.