Přeskočit na obsah

Nová tribuna pro FK Nové Sady Olomouc

logoClean4you_FKNoveSady

FK Nové Sady je olomoucký fotbalový klub s bohatou historií sahající až do roku 1922 hrající v krásném moderním sportovním areálu. Mimo A-tým mužů, kteří hrají Moravsko-Slezskou divizi, se klub stará o výchovu mladých fotbalistů v několika týmech od benjamínků až po dorostence.

Jasné zadání hned na začátku.

1

Původní situace a záměr zákazníka

Fotbalový klub FK Nové Sady nás v květnu roku 2020 oslovil na základě předchozí spolupráce, kdy jsme dodali tréninkové fotbalové branky, s požadavkem na výrobu a osazení nové tribuny s kovovými sedačkami podél delší strany hřiště, kde byla místa pouze pro stání a neodpovídali požadavkům klubu.

FK_Nove_Sady_ikona_bulb
2

Koncept a technický návrh

První návrhy konstrukce tribuny vycházely z požadavků fotbalového klubu na dvě řady sedaček s několika vstupy v místě stávajících míst pro stání o celkové délce přes 50 m. První návrh řešení se skládal z 5 bloků po 36 sedačkách ve dvou řadách s dostatečnými rozestupy příčnými rozestupy sedaček. Základní konstrukci jsme připravili z montovaných svařenců se zinkovou povrchovou úpravou, doplněné o zadní zábradlí pro stojící diváky, kteří tak mohou tribunu využít pro sledování tréninkového areálu umístěného za tribunou. Konstrukční návrhy jsme převedli do 3D modelu a po 14-ti dnech od prvního kontaktu jsme jej odprezentovali zástupcům klubu.

Z prezentace řešení vzešly základní připomínky, především požadavek na rozšíření kapacity, vycházející především z požadavků dotačního programu na 188 míst a požadavek na žluté barevné provedení sedaček, které bude odpovídat klubovým barvám. Do druhého dne se nám podařilo nejenom upravit návrh tribuny tak, aby splnila podmínku 188 míst, ale podařilo se nám v rámci nabídkové ceny zajistit žluté plastové sedačky s UV stabilní úpravou, díky které se na tribunu nakonec vejde při zachování rozestupů celkem 192 míst.

Upravená varianta s pohodlnými plastovými sedačkami byla zákazníkem bez výhrad odsouhlasena a začátkem června 2020 jsme obdrželi objednávku.

FK_Nove_Sady_2
3

Nádherná tribuna a pohodlí pro diváky

Finální návrh jsme měli a kolegové z konstrukčního oddělení začali pracovat na kompletní výkresové dokumentaci včetně požadavků na stavební připravenost, jelikož spodní stavbu si realizoval zákazník sám. Samotná výroba probíhala během náročných letních dnů a situace ovlivněné pandemií, kdy především dodavatelské řetězce se mnohdy potýkají s různými omezeními. Po ověření konstrukce jednoho segmentu jsme finální díly vyrobili začátkem srpna.

Následovala ještě doobjednávka předního zábradlí (nebylo na začátku požadováno), finální montáž a 10.9.2020 slavnostní předání díla. I přes několik nestandardních prvků tohoto projektu jsme stihli předání do začátku fotbalového ročníku, novou možnost sezení sezení si fanoušci i funkcionáři klubu pochvalují a my jsme rádi za další úspěšný projekt.

Remarkaplast_mainpic

V čem je pro FK Nové Sady tribuna přínosem?

  • Fotbalová klání nyní může sledovat až 192 sedících diváků.
  • Pohodlné rozestupy mezi sedačkami dovolí snadný průchod i pohodlnou pozici sedících.
  • Fanoušci mohou z tribuny sledovat i tréninkové plochy v areálu.
  • Celá konstrukce je ošetřena zinkovou povrchovou úpravou a plastové sedačky jsou opatřeny UV ochranou, je tak zajištěna dlouhodobá životnost.
  • Systém skladby tribuny z bloků umožňuje následné jednoduché rozšiřování.
  • Veškeré rohové prvky tribuny jsou osazeny plastovými ochrannými prvky v černé barvě, spolu se žlutými sedačkami tak ladí do klubových barev.

Zpět

Kontaktujte nás

© 2023 Clean4you. Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v Beneš & Michl

EVROPSKÁ UNIE
Evropský fond pro regionální rozvoj
Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost