Přeskočit na obsah

Recyklace plastových nákupních vozíků

Remarkplast_logo

Recyklace, ekologický přístup a obecně principy cirkulární ekonomiky jsou v posledních letech častým tématem diskuzí nejen u nás ve firmě. Jde o celosvětový trend s cílem šetřit životní prostředí a předat dalším generacím planetu, na které se dá dále žít.

K tomuto cíli se dá směrovat i malými krůčky, například znovuvyužitím vysloužilých produktů nebo jejich využitím coby materiálu dalších výrobků. Takto jsme uvažovali i nad souborem vyřazených a poškozených plastových nákupních vozíků.

Jak recyklace plastových nákupních vozíků probíhá?

1

Máme hromadu vyřazených vozíků, co s nimi?

Na začátku roku jsme z prodejen začali přijímat stovky vyřazených plastových nákupních vozíků a hledali cestu jejich odborné likvidace. Prvním krokem recyklace bylo kompletní odstrojení, tedy demontáž vozíků na jednotlivé součástky a jejich roztřídění. Použitelné komponenty, jako např. kolečka nebo části mincovníků, dále repasujeme a používáme jako náhradní díly. Veškeré plastové součásti vozíků jsme od sebe oddělili a pečlivě roztřídili do připravených transportních paletových nástavců a košů.

Clean4you_Remarkplast_1
2

Spolupráce s firmou Remarkplast

Klíčovým prvkem procesu recyklace plastů je drcení do podoby granulátu určeného pro pro další zpracování. Na základě pravidelné spolupráce jsme oslovili společnosti Remarkplast s.r.o., která zajistila odvoz tisíců roztříděných plastových součástí, jejich drcení a odprašnění na správnou formu granulátu, který je velice zajímavou vstupní surovinou pro výrobu rozmanitých plastových výrobků či polotovarů pro další výrobu.

Clean4you_Remarkplast_2
3

Ze starého nový

Dokončení procesu znovuvyužití vyřazených nákupních vozíků neboli odpadu, který by jinak skončil ve spalovnách nebo na skládce, probíhalo dalším zpracováním plastového granulátu primárními spotřebiteli a výrobci. V našem případě jsme uzavřeli cyklus oběhu surovin pořízením plně recyklovaných plastových palet, které mají až o 70% nižší dopad na životní prostředí než dřevěné palety a jsou plně recyklovatelné.

Clean4you_Remarkplast_3

Má recyklace plastových vozíků smysl?

  • Ekologicky recyklujeme tisíce plastových nákupních vozíků, které by jinak skončili ve spalovnách nebo na skládkách.
  • Přeměnou plastových vozíků v druhotnou surovinu, která se dá dále zpracovat, redukujeme stopu CO2.
  • Použitelné komponenty podvozků a mincovníků opravíme a znovu použijeme.
  • Orientací na principy cirkulární ekonomiky pomáháme naší planetě.

Pro společnost Clean4you s.r.o jsme zajistili odbornou recyklaci plastových dílů z vysloužilých plastových vozíků. Celkem jsem během první vlny zpracovali desítky tun materiálu do podoby plastového granulátu, který se dále zpracovává primárními spotřebiteli a společně jsme alespoň malým dílem přispěli k udržitelné ekonomice.

Jak vypadá naše realizace

Zpět

Kontaktujte nás

Všechny položky jsou povinné. Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

© 2024 Clean4you. Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v Beneš & Michl

EVROPSKÁ UNIE
Evropský fond pro regionální rozvoj
Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost